Vidám Vasárnap 2017. 10. 07.
FotóDósa Győző
Vidám Vasárnap

Vidám Vasárnap 2017. 10. 07.

2017. 10. 11.
| Nagy Boglárka

Jézus Krisztus keresztáldozatának örökkévaló üzenetéről és az ott megszerzett gyógyulás, szabadulás univerzális jellegéről beszélt szombati prédikációjában Németh Sándor. „Ha nem is lehettünk kortársai Jézusnak, nem voltunk ott fizikai testben, akkor is részesedhetünk belőle” – jelentette ki a Hit Gyülekezete vezető lelkésze.

A Sátán és királysága csak ideiglenesen tudott hatalmat venni Jézuson, mert Ő rövid időre kissebbé tette magát az angyaloknál, hogy nekünk szabadulást szerezzen.

Németh Sándor kihangsúlyozta: a kereszten Isten nem csak a bűneinket, hanem a sötétség erőit is Jézusra helyezte. A kereszten megszerzett győzelmet először objektív történelmi valóságként kell megértenünk - a szabadulásunk már el van készítve, már ki van fizetve!

A lelkész kifejezte: Jézus áldozatát nem érzelmileg kell megközelíteni: „ez egy befejezett múlttal kifejezett történelmi esemény” - mondta. Ma, nekünk Jézusra úgy kell néznünk, mint akinek az Atya mindent a lábai alá vetett, akinek olyan nevet adott, hogy arra minden térd maghajoljon. Sokszor a démonvilág jobban tisztában van Jézus nevének az erejével, mint a keresztények, ezért nem tudják azt hatékonyan használni. Jézus neve fegyver, amit azért adott nekünk az Atya, hogy használjuk!