Ifjúsági táborok

Ifjúsági táborok

2016. 08. 24.

A Hit Gyülekezet életében mindig is fontos szerepet játszott a következő generáció, a fiatalság élete. A heti rendszerességű ifjúsági istentiszteletek mellett, fontos szerepet kapnak az évente megrendezésre kerülő ifjúsági táborok. A két leglátogatottabb nyári rendezvény a Keszthelyi Konferencia és a Debreceni Ifjúsági Tábor.

A keszthelyi konferencia a 18-tól 30 éves korosztály programja, ahol Németh Sándor vezető lelkész tanításait, előadásait idén már ezerötszáz fiatal hallgathatta. Köztük számos külföldi országból is érkeztek résztvevők.  A témaválasztás mindig az adott évre jellemző aktualitások, de rendszeresen visszatérő az utolsó idők eseményei, a próféciák vagy Izrael és a világ kapcsolata.

A közéleti szereplők, szakemberek előadásai, szinte már elengedhetetlen momentumai a rendezvénynek. Az elmúlt évek vendégei között volt Dore Gold, Izrael állam jelenlegi külügyminisztere valamint Efraim Zuroff, a jeruzsálemi Simon Wiesenthal Központ vezetője. Természetesen a konferencia szabadidős programokat is biztosít, amelyek kiváló lehetőségek pihenésre, ismerkedésre.

A Debreceni Ifitábor résztvevői a tinédzserek, akik már 14 éves kortól 18 éves korig bezáróan, behatóbban tudják tanulmányozni a Bibliát, életvezetési tanácsokat kaphatnak Isten igéjének fényében a Hit Gyülekezete ifjúsági pásztoraitól, valamint a meghívott szakértőktől hallhatnak közéleti és teológiai témájú előadásokat, ahol a jelenlévők, kerekasztal beszélgetések illetve fórumok keretében feltehetik kérdéseiket. A rendezvény egy hete alatt folyamatosan színes külső és belső programokkal tehetik emlékezetessé az ott eltöltött időt a fiatalok, van lehetőségük városnézésre, sportolásra és számos vetélkedőn való részvételre is. Évről évre a jelentkezők létszáma növekszik, az idei táborban kilencszáz fiatal vett részt. A tábor helyszíne immáron tizedik éve az új építésű Olajfa csarnok.

A képre kattintva, kérjük, tekintse meg a galériát!