Kézrátétel

A kézrátétel olyan szent cselekedet, amikor Isten szolgája meghatározott szellemi célból teszi kezét egy másik személyre. Rendszerint ima vagy prófécia kíséri.

Az Újszövetség alapján A KÉZRÁTÉTELNEK ÖT SZELLEMI CÉLJA LEHET:

- fizikai gyógyulás;

- szellemi gyümölcsök és ajándékok megosztása, illetve azok nyilvános elismerése;

- Szent Szellemmel való betöltekezés;

- keresztény munkások kiküldése a helyi gyülekezetből egy isteni feladat teljesítésére;

- egy bizonyos tisztségre való kiválasztás, illetve felavatás a helyi gyülekezetben.

A kézrátételt csak a Szentírás útmutatásának megfelelően szabad gyakorolni.