HIT GYÜLEKEZETE
2015. 06. 07.
Holokauszt megemlékezés Zalaegerszegen
71. Évforduló

Megemlékezést tartottak a holokauszt 71. évfordulója kapcsán 2015. június 07-én Zalaegerszegen. A rendezvényen a helyi Hit Gyülekezete is képviseltette magát. Az önkormányzat képviselője és a helyi Zsidó Hitközség vezetője mellett beszédet mondott Mézes András, a Zalaegerszegi Hit Gyülekezete lelkésze is.

A pásztor Anna Frank naplójából idézett, felszólítva a jelenlévőket az ideológiai téboly elutasítására. Anna Frank 14 évesen lett a holokauszt áldozata. A zsinagógai megemlékezést követően a zsidó temetőben a Zalaegerszegi Hit Gyülekezete képviseletében Mézes András és Kozári Jenő rótta le kegyeletét a közel 1200 zalaegerszegi holokauszt-áldozat előtt.