HIT GYÜLEKEZETE
2015. 04. 28.
Holokauszt-megemlékezés Szigetváron
Hagyomány születik

Holokauszt-emlékünnepséget tartott a Hit Gyülekezete helyi közössége 2015. április 27-én, a szigetvári zsidóság elhurcolásának 71. évfordulóján, az egykori zsinagóga épületében. (Ma könyvtárként funkcionál az építmény, melyet többször átalakítottak.)

Azoknak, akik beszédeikkel hozzájárultak a 71 évvel ezelőtti események méltó felelevenítéséhez, céljuk az emlékezés és az emlékeztetés volt. A megemlékezésen beszédet mondott Dr. Vass Péter, Szigetvár polgármestere, Schönberger András pécsi főrabbi és Baji Tamás, a Pécsi Hit Gyülekezete lelkésze. A beszédek után a pécsi Wing Singers gospel-kórus elénekelte Pajor Tamás Rosenberg Dani című dalát. A szívhez szóló történetet feldolgozó dal most is megható pillanatokat szerzett a jelenlévőknek.

Zárszóként Varga Zoltán, Szigetvár alpolgármestere, a könyvtár igazgatója egy helyi kiállításra invitálta az érdeklődőket, melyet erre az alkalomra állítottak össze a könyvtár munkatársai. A szigetvári mártírok hosszú névsorát mementóként emléktábla őrzi a Szigetvári Városi Könyvtárban.