Elismert egyház lett a Hit Gyülekezete Szerbiában
FotóShutterstock

Elismert egyház lett a Hit Gyülekezete Szerbiában

2017. 12. 21.

Szerbiában 1995 óta működik a Hit Gyülekezete, tevékenysége az összes magyarlakta településre kiterjed. Egyházként való hatósági elismerés hiányában mindeddig egyesületi formában folytatta a tevékenységét.

A szerbiai Egyházügyi törvény 2006-ban került elfogadásra. Ez a rendelkezés a nem történelmi felekezetek számára is lehetővé tette, hogy bejegyeztethessék, és elismertethessék magukat. Korábban csak a Szerb Pravoszláv Egyház, a Római Katolikus Egyház, a Szlovák Evangélikus Gyülekezet, a Református Keresztény Egyház, illetve a Keresztény Evangélikus Egyház rendelkezett egyházi státusszal. Ezen kívül különleges kiegészítések révén az izraelita és az iszlám közösségek is elismerést nyertek.

A Szerb Igazságügyi Minisztérium 2012 óta egyetlen új kérvényt sem bírált el pozitívan. Ebből kifolyólag a több városban és településen működő Hit Gyülekezete a visszautasítások ellenére újra és újra kérvényezte a Gyülekezet törvényes bejegyzését. A törvénymódosítás óta tíz alkalommal került sor a kérelem benyújtására.

2017. december ötödike fordulópontot jelent a Szerbiában működő Hit Gyülekezete közösségei számára, ugyanis ezen a napon került sor a Hit Gyülekezete elismerésére az Igazságügyi Minisztérium részéről. Ettől a naptól fogva a Hit Gyülekezete teljes körű egyházi státussal rendelkezik immár Szerbiában is!